V anketě Strom roku zatím vede lípa z Olomouckého kraje

V anketě o Strom roku 2018 zatím vede lípa z Moravičan v Olomouckém kraji s více než 1500 hlasy, zhruba o stovku hlasů méně má lípa ze Rtyně v Podkrkonoší v Královéhradeckém kraji. Hlasovat se dá už jen tři týdny. Za pořadatelskou Nadaci Partnerství to uvedl David Kopecký. Do finále postoupilo 12 stromů z 11 krajů, usilují o postup do evropského kola soutěže. Loni anketu vyhrál ořešák z Kvasic na Kroměřížsku.

Hlasování v tomto ročníku končí 25. září, výsledky pořadatelé zveřejní 11. října v Brně. "V posledních sedmi dnech se pak průběžné výsledky veřejnosti skryjí a zůstanou tajné až do vyhlášení. Počítáme s tím, že se množství hlasů i pořadí finálových stromů ještě hodně promíchá. Vítězný strom kromě titulu získá poukaz na arboristické ošetření a bude reprezentovat Českou republiku v mezinárodní anketě Evropský strom roku. Nezřídka se vítěz ankety přehoupne přes deset nebo i dvacet či třicet tisíc hlasů. Očekáváme napínavý souboj až do konce," uvedli organizátoři.
Tento rok mohou hlasující vybírat jeden z takzvaných Stromů svobody. Z šestapadesáti návrhů se probojovalo do finále 12 lip svobody zasazených na oslavu nově vzniklého Československa, konce války nebo v závěru pražského jara na protest proti okupaci vojsky Varšavské smlouvy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down