25.05.2000 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Belgii opět aféra?

Státní veterinární správa ČR monitoruje situaci v Belgii. Objevilo se tam podezření z kontaminace některých výrobků živočišného původu látkami PCB (polychlorované bifenyly). Vyplynulo z výsledků pravidelných kontrol zatím v jednom místě, a to v závodě Bauduin-Cambier, Seneffe, kde krmiva vykazují zvýšenou hladinu těchto látek.

V podezření upadli všichni domácí odběratelé této firmy včetně jednoho ze severní Francie. Francouzské úřady proto přijaly stejná opatření, jako belgické: do doby, než budou známy výsledky, jsou příslušné závody či farmy podezřelé a nesmějí své výrobky uvádět na trh. Analýzy na PCB trvají asi týden, na dioxin to bylo asi tři týdny. V současné době údajně Belgie připravuje informaci, kterou zašle všem zastupitelským úřadům zemí, kam exportuje své výrobky.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down