19.01.2018 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Berlíně byl včera slavnostně zahájen veletrh Grüne Woche

V Berlíně byl včera večer slavnostně zahájen zemědělský a potravinářský veletrh Grüne Woche. Do 28. ledna na něm bude představovat své produkty 1660 vystavovatelů z 66 zemí světa a očekává se, že si je přijde prohlédnout na 400 tisíc lidí. Veřejnosti bude veletrh přístupný od pátku.

Mezi 31 státy, které na veletrhu mají oficiální zastoupení, je znovu i Česká republika, jejíž nový ministr zemědělství Jiří Milek na něj zavítá v pátek. Do německé metropole má dorazit i na sedm desítek jeho zahraničních kolegů. Během jednání se zřejmě dotknou také aktuální otázky, kterou je šíření nákazy afrického moru prasat. Zaznamenána už byla v Česku, Polsku nebo na Ukrajině a obavy z jejího rozšíření mají i němečtí farmáři. Německý ministr zemědělství Christian Schmidt proto počítá se zpřísněním příslušných opatření.

Vedle aktuálních témat se na 83. ročníku veletrhu, jehož partnerskou zemí je Bulharsko, budou nejen politici, ale i návštěvníci mít možnost zabývat i budoucností. Část vystavovatelů bude totiž zaměřena na využití moderních technologií, jako je rozšířená realita v zemědělství, další zase návštěvníkům umožní ochutnat například potraviny z hmyzu, které někteří považují za budoucnost stravování stále rostoucího počtu lidí na Zemi.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down