V Berlíně vrcholí potravinářský veletrh Grüne Woche, nechybějí ani Češi

V Berlíně vrcholí potravinářský veletrh Grüne Woche, který je považován za největší svého druhu na světě. Na berlínské výstaviště se akce vrátila po dvou letech, kdy se kvůli pandemii nemoci covid-19 nekonala. Mezi 1400 vystavovateli z 60 zemí nechybí ani Česká republika. Kvůli mezinárodnímu vývoji tam není zastoupeno Rusko ani Ukrajina. Šéf českého stánku Emerich Vacek  řekl, že návštěvníci se tradičně zajímají o české pivo, ale také o ovocné šťávy.

"Česká republika se veletrhu Internationale Grüne Woche zúčastňuje pravidelně. V letošním roce se zde prezentuje 17 firem, které nabízejí různé potravinářské výrobky, ať už jsou to ovocné šťávy, produkty z rakytníku, čokoláda nebo medovina, med, uzeniny, sýry. Samozřejmě, že součástí českého stánku je restaurace a pivní bar. Čepuje se tady pět druhů piv a v restauraci mohou návštěvníci ochutnat tradiční české speciality a zvěřinová jídla," řekl Vacek z českého ministerstva zemědělství. To společně se Státním zemědělským intervenčním fondem (SZIF) převzalo nad českou účastí záštitu.
"Největší zájem je asi o pivo, jako již tradičně, ale velký zájem vzbuzují i nové výrobky a vystavovatelé, kteří se zde prezentují poprvé. To jsou třeba ty ovocné šťávy a produkty z rakytníku," poznamenal Vacek. Návštěvníci se ale zastavovali také u nabídky sýrů, uzenin nebo třeba vykrajovátek. Návštěvnost Vacek označil za velmi dobrou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down