V Brně byly zahájeny veletrhy Biomasa a Silva Regina

Na brněnském výstavišti začaly včera veletrh obnovitelných zdrojů Biomasa a lesnický a myslivecký veletrh Silva Regina, který je rozšířený o včelařskou výstavu, ukázku hospodářských zvířat a prodej farmářských a regionálních potravin. Tyto akce se výjimečně konají mimo termín velkého zemědělského veletrhu Techagro, který se uskuteční až v roce 2024.

Na 15 000 čtverečních metrech se představí 180 vystavovatelů, což je srovnatelné s rokem 2018, kdy se veletrhy uskutečnily naposledy. V rámci zahájení veletrhů Biomasa a Silva Regina byly předány certifikáty 42 výrobcům, kteří přihlásili do soutěže Zlatá chuť jižní Moravy kolem 200 výrobků. „Některé byly vyřazeny kvůli legislativním nedostatkům, týkajících se zejména etikety,“ podotkl předseda představenstva Regionální agrární komory Jihomoravského kraje Václav Hlaváček. „Máme 12 kategorií výrobků a v každé kategorii je jeden vítěz. Ti již dostali ocenění na dožínkách v Kyjově, ostatním zúčastněným výrobcům předáváme certifikát,“ upřesnil Hlaváček a připomněl i nový ročník soutěže Zlatá chuť jižní Moravy a soutěže Regionální potravina. Kladem jihomoravského systému je, že všechny ostatní soutěžní výrobky, které splnily kvalitativní a soutěžní kritéria a byly hodnoceny, získávají právo užívat ochrannou (registrovanou) známku Chuť jižní Moravy 2021 a umisťují se na „druhém místě“. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down