02.09.2013 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Brně oslavili dožínky

Lidé v neděli v Brně oslavili dožínky. Podle předsedy regionální agrární komory Václava Hlaváčka dopadla dobře sklizeň řepky a obilovin, naopak málo bude kukuřice. Může za to suché letní počasí. Městem prošel dožínkový průvod, na náměstí Svobody vystoupily folklórní soubory, k ochutnání byly regionální potraviny a zájemci mohli například také shlédnout ukázku práce historických hasičských vozů.

"Doposud máme sklizeny řepku a obiloviny, jejich sklizeň dopadla ve srovnání s dlouhodobým průměrem poměrně dobře. Problémem bude kukuřice. Předpokládáme, že letošní úroda bude podprůměrná," zhodnotil letošní úrodu Hlaváček. Kukuřici neprospělo suché léto, kdy řadu týdnů nepršelo.
Letošní dožínky se poprvé konaly ve spolupráci s Mezinárodním folklórním festivalem v Brně. Oslavit sklizeň přišly stovky lidí. Za úrodu přede všemi poděkoval opat Augustiniánského opatství Lukáš Evžen Martinec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down