03.10.2002 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Čechách již čtvrtý případ BSE

Dlouhé čekání po posledním druhém výskytu BSE v ČR ze dne 21. 8. 2001 se naplnilo nad očekávání. Po třetím kusu v uplynulém týdnu byl rychlotestem ve Státním veterinárním ústavu Praha diagnostikován čtvrtý případ u krávy poražené ve středu 2. října.

Jde o sedmiletou krávu, narozenou v prosinci 1995 v ZOS Šestajovice, okres Praha východ. Okamžitě byl založen konfirmační test imunohistochemickou metodou, jehož výsledek, který toto zjištění potvrdí, bude znám zřejmě v pondělí 7. října.
Riziková skupina, která připadá k utracení a vyšetření čítá 25 zvířat a sestává z 22 vrstevnic a 3 potomků. Postup tedy bude obvyklý, jako u druhého a třetího případu zjištěného v ČR.
Opět je potřeba zdůraznit, že povinnost vyšetřovat kusy starší 30 měsíců, popřípadě i kusy u nichž z různých důvodů nelze stanovit věk, dává spotřebitelům tolik potřebnou jistotu, že na pulty řeznictví se žádné závadné maso nemůže dostat.

Další informace z oblasti Státní veterinární správy lze získat na internetových stránkách SVS ČR: svs.aquasoft.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down