14.12.2015 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V čele Českého svazu včelařů vystřídala Brücklera Machová

Český svaz včelařů zvolil dnes do svého čela Jarmilu Machovou. Ve funkci předsedy vystřídala Karla Brücklera. Sjezd podle ní řešil také případ zbytků antibiotik v medu společnosti Včelpo, kterou svaz vlastní. Změny v čele svazu nastaly podle Machové kvůli tomu, že se zhoršily jeho služby pro členy.
"Přihlásila jsem se a dostala důvěru. Předsevzala jsem si více se starat o členy svazu," řekla Machová novinářům. Připustila také, že její mandát 45 hlasů ze 75 není výrazný.

V případu zbytků antibiotik v medu společnosti Včelpo bude podle ní nyní nutné zjistit, jak se léky do medu dostaly, a přijmout opatření, aby se situace neopakovala. Připustila také podání trestního oznámení. Výskyt antibiotik v medu podle ní totiž mohl být i záměr, snaha poškodit Včelpo v rámci konkurenčního boje. Vedení svazu rozhodlo o okamžitém zastavení expedice a prodeje všech výrobků společnosti Včelpo koncem listopadu. Reagovalo tak na zveřejnění výsledků Státní zemědělské a potravinářské inspekce ohledně přítomnosti antibiotik v medu Včelpa. Používání antibiotik při léčení včel je v Evropské unii zakázané. Svaz nyní zjišťuje, jakým způsobem se do medu antibiotika dostala, respektive který dodavatel firmě med označený za český prodal. Nejspíš byl totiž v prodávaném medu přimíchaný dovozový med. Firma si proto začala uchovávat kontrolní vzorky od každého dodavatele a bude více kontrolovat své prodávané výrobky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down