01.06.2015 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V České republice probíhá evropský průzkum půdy

V první polovině letošního roku bude probíhat na celém území České republiky zpracování projektu LUCAS 2015. Jde o terénní průzkum statisticky rozmístěných bodů a následné zjištění způsobu využívání půdy spolu s druhem krajinného krytu. Našemu týdeníku to sdělil koordinátor tohoto projektu pro ČR Miloš Sedláček. Projekt je vyhlášen Evropskou komisí EUROSTAT a probíhá ve všech zemí EU. U nás bude terénní šetření provádět firma GB - geodezie, spol. s r. o.

„Zeměměřiči se budou pohybovat v terénu s příslušnou akreditací a do získaných dat nebudou zahrnuty žádné informace o vlastnících půdy. Jde tedy pouze o získání údajů o způsobu využívání půdy a jejího krajinného krytu, které budou statisticky zpracovány,“ uvedl Sedláček. Terénní pracovníci budou vykonávat průzkum v průběhu května až srpna po celé ČR. Podle koordinátora je důležité o tomto  projektu informovat veřejnost a tím jim usnadnit práci, eventuálně se vyvarovat případných konfliktů s vlastníky půdy při hledání jednotlivých bodů v terénu. Po dokončení projektu budou podle Sedláčka sebraná data na vyžádání přístupná v EUROSTATU.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down