17.12.2007 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Českém Krumlově šlo i o špekáčky

Jednání ministrů zemědělství rozšířené V4 se v České Krumlově v pátek točila také kolem špekáčků, loveckého salámu a kabanosu. Agrowebu to řekl mluvčí MZe Petr Vorlíček.

Lovecký salám, špekáček a kabanos se skloňovaly ve všech pádech při jednání o tradičních specialitách. O jejich uznání totiž žádají Slovensko a v případě kabanosu Polsko u Generálního ředitelství pro zemědělství a rozvoj venkova Evropské komise. Takto zapsané speciality by nebylo možné označovat daným názvem, pokud by neodpovídaly přesně uvedené receptuře. Z pohledu Českého svazu zpracovatelů masa by se jednalo o omezení hospodářských zájmů českých zpracovatelů.
„Z jednání vyplynul nejen společný zájem na kvalitních výrobcích, ale i vůle k jednotnému postupu, eventuálně podávání společných žádostí. Pro tento účel a pro dořešení problematických případů se počítá s ustavením expertní skupiny,“ uvedl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Počátkem příštího roku bude pod záštitou českého předsednictví V4 svolána schůzka k této problematice. ČR také bude Evropské komisi prezentovat závěry a společné žádosti.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down