07.10.2004 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Česku se vyskytlo málo případů s nemocí BSE

Celkem čtrnáct pozitivních případů nemoci šílených krav (BSE) zaznamenala Česká republika od roku 2001. Počty nakažených kusů se ve srovnatelných evropských chovech jinde pohybují v desítkách i stovkách. Malý počet onemocnění BSE u nás potvrzuje teorii, že se zvířata mohla nakazit nepřímou kontaminací krmiva ještě v době, kdy se na trhu taková krmiva pohybovala, zejména v polovině devadesátých let, uvedl mluvčí Státní veterinární správy Josef Duben.

Veterináři v České republice vyšetřili od počátku roku 2001 na nemoc šílených krav (BSE) přes 650 tisíc kusů skotu. Vyšetřování porážených krav starších 30 měsíců a uhynulých kusů starších 24 měsíců se již nyní bere podle Dubna jako samozřejmost stejně jako v ostatních zemích EU. Podle mluvčího trh s hovězím masem se již nevnímá jako rizikový.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down