03.10.2005 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Českých Budějovicích začíná dnes Ekofilm 2005

Pokud patříte mezi příznivce kvalitního životního prostředí a není vám lhostejné, co po nás na této planetě zůstane, pak vás jistě bude zajímat, že se od 3. 10. do 9. 10. 2005 uskuteční 31. ročník Mezinárodního filmového festivalu o životním prostředí, kulturním a přírodním dědictví – Ekofilm 2005. Program začíná dnes, tj. v pondělí 3. 10. v Českých Budějovicích v kině Kotva dopoledním promítáním pro školy a od 16.30 pak promítáním pro veřejnost. V kině Kotva pak bude program pokračovat až do středy 5.10.

V pondělí 3. 10. jsou na programu tyto filmy:
16:30 Gorily mého pradědečka, 52´, Rakousko
18:00 – 20:10 Záhada neuspořádaných bojovníků, 50´
Austrálie; Zenové zahrady Shunmya Masuny, 26´, Německo;
Mravenci – Tajná síla přírody, 54´, Rakousko.
Hned na první festivalový večer jsme pro vás připravili promítání českého filmu, který v kuloárech i mezi širokou veřejností vzbudil velkou pozornost. Jedná se o Český sen, režiséra Víta Klusáka a Filipa Remundy. Začátek promítání je ve 20:30 a po něm bude následovat beseda s autory, kteří jsou připraveni na diskusi s diváky a zajímají je jejich reakce a názory na film.
Program Ekofilmu se bude v Českých Budějovicích odehrávat pohostinně i na půdě Biologické fakulty Jihočeské univerzity, jejíž studenti sami sestavovali program. Na pondělí 3. 10. připravili od 14 hodin seminář „Vzdělávání k udržitelnému rozvoji – od teorie k praxi“, kterého se zúčastní Ing. Karel Jech, Mgr. Miroslav Novák, RNDr. Jana Dlouhá, Ing. Dana Votápková, Mgr. Zuzana Jakobová. Společným cílem je ozřejmit pojmy, o kterých se často mluví, ale málo kdo ví, co vlastně znamenají.
V bohaté filmové nabídce se v úterý 4. 10. objeví během promítání na univerzitě i slovenský film Amazonia Vertical, nebo český film Planeta lidí – Výpravy za domorodci Papui Nové Guineje, na který naváže seminář profesora Jana Šuspy Lepše.
V Kině Kotva byste si neměli nechat ujít hlavně večerní český film Zdroj. Hostem večera bude Martin Skalský, který je spolu s režisérem Martinem Marečkem autorem scénáře tohoto snímku o mohutném ropovodu v Ázerbajdžánu, kde byl kdysi otevřen první ropný vrt na světě.
Ve středu 5. 10. je promítání filmů na univerzitě tématicky zaměřené k ochraně druhů a spojené od 16:30 se seminářem doktora Daniela Frynty na téma Vymírání versus ochrana druhů.
K tomuto tématu by mohl dlouze také vyprávět známý režisér, kameraman Steve Lichtag, který letos zasedl do poroty a současně návštěvníkům festivalu představí zajímavé hosty. Ve středu večer to bude v kině Kotva producentka brazilského filmu Estamira, Maria Santos. Tento film už získal řadu mezinárodních cen, za nejlepší dokument byl oceněn letos i na karlovarském filmovém festivalu a patří mezi favority Ekofilmu. Estamira je třiašedesátiletá paní trpící schizofrenií. Už dvacet let tráví veškerý čas na smetišti u Rio de Janiera.
Ve čtvrtek 6. 10. můžete navštívit festival jak v Českých Budějovicích na biologické fakultě JČU, tak v Českém Krumlově. O průběhu festivalu a o jeho další nabídce se více dočtete v příštím Zpravodaji, nebo na internetových adresách: www.ekofilm.cz; www.auviex.cz.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 30MB (6% of 500MB)