24.09.2004 | 03:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Dublinu se jednalo o sběrných a porážecích místech zvěřiny

Ústřední ředitel Státní veterinární správy (SVS ČR) Josef Holejšovský jednal během setkání šéfů veterinárních služeb členských států EU dne 22. 9. v sídle Veterinárního a potravinového úřadu (FVO) v Dublinu, odkud jsou do členských států a třetích zemí vysílány kontroly, se svým rakouským kolegou Johannem Damoserem o problematice sběrných a porážecích míst zvěřiny. Informoval o tom tiskový mluvčí SVS Josef Duben.

Tato problematika je složitá především proto, že interpretace příslušné směrnice Rady Evropské unie č. 92/45 ES je problematická a ze strany FVO je jí při kontrolních misích věnována značná pozornost. SVS ČR v důsledku výsledků poslední inspekce a její interpretace přehodnotila schválení sběrných míst zvěřiny a rozdělila je na sběrná místa a sběrná a prohlížecí místa, přičemž poslední musí vybavením a uspořádáním odpovídat příjmové části zpracovatelského závodu pro zvěřinu. Tím se počet sběrných míst, v nichž je možné zvěřinu prohlížet, výrazně zmenšil, sdělil Josef Duben.
Naopak čeští myslivci namítají, že v sousedním Rakousku je přístup k prohlídce zvěřiny mnohem benevolentnější a vlastní prohlídku provádějí myslivečtí hospodáři. Rakouský šéf veterinární služby vysvětlil Josefu Holejšovskému, že jde o proškolené pracovníky a že prohlídka zvěřiny je v Rakousku zcela v souladu s legislativou EU.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down