07.12.2004 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V důsledku nižších dodávek mléka začne Madeta propouštět

Jihočeská mlékárna Madeta končí s výrobou sýrů v Pelhřimově a propustí přes 50 lidí. Většina z nich odejde ještě letos, ostatní do února. Omezení výroby souvisí s nedostatkem mléka,neboť jihočeští zemědělci zvýší dodávky do Německa, řekl k tomu ředitel pelhřimovského závodu František Vejsada.

Do Pelhřimova se denně sváží 380 tisíc litrů mléka z okresu i ze středních Čech. Mlékařské družstvo Jih zatím vyváží do Německa asi 70 tisíc litrů denně. Od příštího roku to ale bude přes 200 tisíc litrů. Madeta proto oznámila propouštění ve většině ze svých osmi mlékáren, v nichž zaměstnává asi 1700 lidí. V Pelhřimově letos skončí výroba eidamských sýrů a postupně se uzavřou i sklepy, kde sýry zrají. Provoz bude nadále vyrábět trvanlivé mléko a šlehačky. Propouštění zaměstnanci, kteří přistoupí na dohodu a odejdou již ke konci roku, dostanou jako odstupné pět platů, ostatní skončí v únoru.
Do závodu dodává mléko také Agrodružstvo Košetice, které není členem odbytového družstva. Podle předsedy Antonína Sůvy se potíže mlékárny zatím chovatelů nedotýkají. S postupem jihočeských zemědělců ale nesouhlasí. "Podle mne je to nesmysl. Mléko se vozí do Německa, tam se zpracuje a vozí se zpět," uvedl. Podle něj se ceny mléka se sousedními zeměmi stejně postupně vyrovnají, vývoz ale poškodí české mlékárny.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down