V Hranicích bude muzeum včelařství

Od podzimu nabídne první muzeum včelařství na střední Moravě v Hranicích na Přerovsku například staré medomety na vytáčení medu, vařák na vosk, různé typy úlů a krmítek pro včely a také pohled do proskleného úlu. Uvedl to Pavel Malovec z hranické základní organizace Českého svazu včelařů s tím, že expozice bude otevřena od 19. září a vedle klasických prohlídek návštěvníkům nabídne i ochutnávky výrobků z medu, ukázky vytáčení sladké pochoutky a promítání filmů se včelí tematikou.

„Největším lákadlem bude skleněný včelí úl. Zájemci si budou moci bezpečně prohlédnout, jak vypadá život úlu zevnitř,“ řekl Malovec. Dodal, že hraničtí včelaři chystají ještě jednu raritu – stejný úl hodlají v příštím roce umístit i v terénu, pravděpodobně v blízkosti cyklostezky Bečva v lokalitě pod Křivým.
Vybudování minimuzea ve Včelařském domě v hranické Potoční ulici finančně podpořily hranické firmy i grant mikroregionu. „Otevření muzea a pořízení expozic vyjde asi na sto tisíc korun. Momentálně shromažďujeme exponáty a upravujeme dvě místnosti pro návštěvníky,“ dodal Malovec. Součástí stálé výstavy bude i prezentace včelařského kroužku Střední lesnické školy v Hranicích.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *