V Humpolci začala už po jedenácté soutěž Zlatá podkova

Humpolec, respektive jeho moderní kolbiště v lokalitě Dusilov, se od dnešního dne do 21. srpna stalo dějištěm celorepublikového finále seriálu závodů ve všestrannosti a spřežení Zlatá podkova 2016 o cenu Kraje Vysočina. Do třídenních závodů se jezdci kvalifikují přibližně z deseti předkol, ze kterých v průběhu jara a léta vzešli nejúspěšnější jezdci – finalisté. Záštitu nad akcí převzal i hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a kraj akci finančně podporuje.

Závody, které přinášejí souboj elitních jezdců reprezentujících barvy České republiky i hostů ze zahraničí, probíhají na závodišti Školního statku Humpolec do neděle 21. srpna a v neděli také na humpoleckém Horním náměstí. Finále celého seriálu nabídne divákům atraktivní podívanou na jezdecké disciplíny – všestrannost a spřežení, které je možné přirovnat k soutěžím v atletickém víceboji. Představí se více než 130 koní v sedlových i vozatajských kategoriích. Porota vyhodnotí i přehlídku výkonných koní plemene český teplokrevník a chybět nebude ani ukázka soutěží chladnokrevných koní. Tradičním bodem programu je také průvod koní a kočárů na humpoleckém Horním náměstí zakončený slavnostní přehlídkou.

Tradice Zlaté podkovy v Humpolci sahá do 60. let minulého století a této dlouholeté tradici odpovídá také počet návštěvníků. Do Humpolce si obvykle cestu najde čtyři a půl tisíce lidí, kteří si rádi užívají život z koňského sedla nebo se přijedou na závody jenom podívat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down