V Jablonci nad Nisou skončil zákaz vstupu do lesů po setmění kvůli odlovu prasat

V Jablonci nad Nisou skončil dnes ráno po šesti týdnech zákaz vstupu do lesů, který po setmění platil na Prosečském hřebeni a Srnčím dole. Zákaz vyhlásila radnice od 1. prosince v době od 18:00 do 06:00 následujícího dne kvůli intenzivnímu odlovu přemnožených divokých prasat, která obtěžovala obyvatele města. Původně měl zákaz platit do konce února, liberecký krajský úřad ho ale kvůli formálním pochybením zrušil. Lovit budou myslivci dál, řekla  mluvčí magistrátu Jana Fričová.

Důvodem zavedení opatření bylo omezit počet černé zvěře a zamezit jejímu vstupu do hustě obydlených městských částí, zvláště na sídliště Horní Proseč. "To se podařilo, i když část veřejnosti zákazy porušovala a činnost myslivců tím velmi komplikovala," doplnil primátor Miloš Vele. Lidé by podle něj měli být dál opatrní, protože v odlovu budou myslivci pokračovat. "K lovu černé zvěře se používá velice výkonné střelivo s dráhou letu kolem pěti kilometrů a se smrtícím účinkem po celé dráze letu," zdůraznil primátor. Součástí opatření byly v prosinci i dvě celodenní uzavírky kvůli odstřelu divokých prasat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down