V Karlovarském kraji začnou zase fungovat farmářské trhy

V Karlovarském kraji pořadatelé tento týden postupně obnoví farmářské trhy zrušení v rámci opatření proti šíření koronaviru. V pátek začnou fungovat trhy v Karlových Varech a následovat budou trhy v Mariánských Lázních, které pořadatelé zahájí v sobotu. Návštěvníci i prodejci budou muset dodržovat hygienická opatření. Zrušen bude prodej občerstvení, ochutnávky i doprovodné kulturní programy.

Letošní první farmářské trhy v Karlových Varech budou kvůli zvýšeným hygienickým opatřením v pátek dost odlišné od podoby, na kterou byli zákazníci zvyklí. Na chod trhů, dodržování rozestupů a obecně chování zákazníků, aby bylo v souladu s přísnými podmínkami, budou kromě pořadatelů dohlížet strážníci městské policie. Prodej začne v 8 hodin, potrvá do vyprodání zásob.
Podle informací organizátorů dorazí 15 prodejců, v sortimentu budou oblíbené knedlíky, uzeniny, cukrářské výrobky, italské speciality, koření, čaje, kořenová zelenina, ovoce, ovocné keře, další sadba atd.
Pro všechny farmářské trhy platí nově přísnější opatření. Do prostoru trhů bude možný vstup pouze se zakrytými ústy a nosem a s ochrannými jednorázovými rukavicemi. Pro návštěvníky trhů budou připraveny dezinfekce a jednorázové rukavice. Mezi stánky budou dodrženy odstupy nejméně dva metry. Stánky s nebalenými potravinami budou chráněny plexisklem nebo transparentní fólií. Návštěvníci musí mít mezi sebou ve frontách rozestupy a nesmí vytvářet hloučky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down