05.10.2006 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Karlovarském kraji zahájili rybáři podzimní výlovy

Společnost České rybářství Mariánské Lázně začala tento týden s podzimními výlovy některých menších rybníků, hlavně v okolí Toužimi a Plané u Mariánských Lázní. Hlavní výlovy začnou až příští týden. První z velkých rybníků přijde na řadu 19. října Regent u Dolního Kramolína s 52 hektary, poté 26. října Amerika se 71 hektary u Františkových Lázní, informoval jednatel společnosti Zdeněk Mašek.

V Karlovarské kraji patří mezi největší chovné rybníky Českého rybářství ještě Betlém u Teplé s rozlohou kolem 32 hektarů. V Ústeckém kraji je to Lenešický rybník u Loun s rozlohou přes 81 hektarů.
Z vod mariánskolázeňského rybářství budou úlovkem především kapři, jichž by měla firma letos ulovit přibližně 650 tun, což je zhruba tolik jako v minulých letech. Z letos vylovených ryb je určeno asi 60 procent na tuzemský trh, zbytek na export například do Německa.
Rybáři odhadují, že cena kaprů by se mohla pohybovat na loňské úrovni, popřípadě jen mírně vyšší. Za kapry zařazené do první třídy s váhou mezi 1,9 až 2,4 kilogramu zaplatili loni obchodníci zhruba 56 korun za kilogram. Výběrová třída nad 2,5 kilogramu byla o dvě koruny dražší. Konečnou cenu ale zvyšují přirážky obchodníků, které už České rybářství neovlivní.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down