10.09.2007 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Kojetíně chtějí vyrábět bioetanol

Nový závod na výrobu bioetanolu by měl vzniknout v Kojetíně na Přerovsku. Se zahájením jeho výstavby se počítá během příštího roku, stavební práce potrvají necelé dva roky. V podniku má nalézt pracovní uplatnění až 80 lidí.

Ředitel společnosti Koragro, která chce nový závod postavit, Ivo Filla uvedl, že ještě letos chtějí zažádat o vydání stavebního povolení. Zástupci města záměr investora uvítali. Slibují si od něho částečné řešení nezaměstnanosti, která je v tomto regionu vysoká.
Nový závod má vyrůst v lokalitě mezi Kojetínem a příměstskou části Popůvky. Pozemky zde vykupovala společnost od města a soukromých vlastníků už před několika lety. Podle slov kojetínského starosty Mojmíra Haupta velký přínos bude mít vznik závodu na výrobu bioetanolu zejména pro zemědělce.
O výrobu bioetanolu měl zájem v Kojetíně také místní Moravský lihovar. Ten sice na stavbu závodu v areálu lihovaru získal už před dvěma lety stavební povolení, tento záměr však zatím odsunul.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down