15.11.2006 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V kraji Vysočina proběhla akce pro lesní hospodáře a vlastníky lesa

V sídle kraje Vysočina proběhl v pondělí ve spolupráci s Agrovenkovem Vysočina, o. p. s., seminář, zaměřený na lesní hospodářství v kraji Vysočina. Byl určen pro odborné lesní hospodáře a vlastníky lesů z kraje Vysočina. „Akci jsme opakovaně zorganizovali také proto, že laická, ale i odborná lesnická veřejnost není stále dostatečně informována o možnostech získání finančních prostředků z Evropské unie“, uvedl v úvodu Václav Kodet, náměstek hejtmana kraje Vysočina pro oblast dopravy a lesního hospodářství.

Jak informoval Ladislav Seidl, z odboru vnějších vztahů Krajského úřadu kraje Vysočina, po jeho slovech vystoupil vedoucí odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství Krajského úřadu kraje Vysočina Ing. Petr Bureš, který přítomné seznámil s aktuálními informacemi z oblasti lesního hospodářství.
Další část programu semináře byla zaměřena na problematiku poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích podle Zásad Zastupitelstva kraje Vysočina. Paní Jitka Merunková z odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství přítomné seznámila zejména s postupem notifikace těchto zásad.
Informaci o poskytování příspěvků na myslivecké činnosti pro rok 2007 přednesl Ing. Jiří Bartoš z téhož odboru krajského úřadu. Na tato vystoupení navázal Ing. Václav Zouhar z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů, pobočky Brno a seznámil účastníky semináře jednak s novými možnostmi a správným postupem pro získání příspěvků v systému dotací v lesním hospodářství spolufinancovaných EU a také s poradenskou činností v lesním hospodářství.
Svůj příspěvek přednesl také pracovník Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, lesní ochranné služby Ing. Milan Švestka, DrSc., ve kterém se zaměřil na výskyt biotických a abiotických škodlivých činitelů v roce 2006 a očekávanému nebezpečí v roce 2007.
Na jeho vystoupení navázal Ing. Jiří Bartoš z odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství, který přítomné seznámil se stavem kůrovce v lesích drobných vlastníků v roce 2006. Po té vystoupil Ing. Jiří Jůzl ze státní rostlinolékařské služby, který ve svém referátu informoval o organizačním členění této instituce a její činnosti na úseku lesního hospodářství.
„Snahou kraje je, aby příspěvky na hospodaření v lesích, které jsou vypláceny z prostředků kraje, byly administrativně výrazně jednodušší, než, jak je obvyklé u financí, které jsou poskytovány z fondů Evropské unie“, řekl závěrem Ing. Václav Kodet.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 20MB (4% of 500MB)