V Krkonoších hrozí po sněžení a při silném větru pády stromů

V Krkonoších hrozí v lesích po sněžení s deštěm a při nynějším silném větru pády stromů. Některé lesní cesty již popadané stromy zatarasily. Problémy způsobil silný vítr v noci na dnešek energetikům, nejvíce bylo poruchami zasaženo Trutnovsko. Horská služba turisty varovala před silným větrem, který na hřebenech Krkonoš může v nárazech přesáhnout rychlost 110 kilometrů v hodině. Silný vítr by mohl tvořit i závěje.

Pracovníci správy Krkonošského národního parku se již vydali popadané stromy z cest odstranit, informoval mluvčí KRNAP Radek Drahný.

Energetici na Trutnovsku dnes ráno evidovali sedm poruch na vedeních vysokého napětí, především v oblasti Vrchlabí a Poříčí. Dvě poruchy byly na vedení vysokého napětí na Náchodsku a jedna v oblasti Dvora Králové nad Labem. Na Hradecku se pracuje na odstranění poruchy na vysokém napětí u Libčan, uvedla regionální mluvčí firmy ČEZ Šárka Beránková.

V Krkonoších za posledních 24 hodin napadlo asi 15 centimetrů sněhu. Například na hřebenové Luční boudě nyní sněhová pokrývka dosahuje 30 centimetrů, uvedla*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down