04.10.2016 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Krkonoších se opět objevili vlci

Podle Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) se koncem srpna v Krkonoších opět vyskytovali vlci. Důkazem jsou pozůstatky dvou narozených telat, která zřejmě ulovil vlk, sdělil mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný. Podle odborníků Správy KRNAP se na zabití telat v lokalitě Erlebachových Bud podílely přinejmenším dvě šelmy.

"Většina masa byla zkonzumována během jediné noci, což nasvědčuje podílu většího množství zvířat. Rysa ostrovida je možné v tomto případě vyloučit, protože mu neodpovídá způsob ulovení kořisti ani velké množství zkonzumovaného masa. Pokud vezmeme v úvahu způsob ulovení a stav obou nalezených telat, lze se přiklonit k závěru, že tato dvě telata zabili vlci," uvedl Drahný. Podle Správy KRNAP jde o první známý případ napadení skotu velkými šelmami v Krkonoších. Vlci se v Krkonoších objevují zřejmě z Německa či Polska, jejich návrat byl zaznamenán poprvé v roce 2000. S ohledem na rozmnožování vlků v CHKO Kokořínsko-Máchův kraj a pravidelný výskyt v CHKO Broumovsko lze očekávat i četnější pobyt vlků v Krkonoších. "Zatím ale usuzujeme, že v případě Erlebachových Bud se nejspíše jednalo o migrující smečku, protože žádný další případ napadení domácích zvířat nebyl v Krkonoších nahlášen," uvedl Drahný.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down