30.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Krnově padla výstavba závodu mražených potravin

Závod mražených potravin Arktika nepostaví ostravská firma S&H Reproprint v krnovské průmyslové zóně Červený Dvůr na Bruntálsku. Město Krnov ukončilo jednání a vypovědělo smlouvu s Reproprintem, protože nesplnili termín. Okamžitě však zahájilo jednání o využití plochy po Arktice se zahraničním partnerem, sdělil krnovský místostarosta Jaroslav Vrzal.

Firma S&H Reproprint svůj záměr postavit závod oznámila před třemi lety. Měla se stát největším investorem v krnovské zóně a v závěru minulého roku začala provádět i pozemní práce. Závod Arktika měl zaměstnat 150 lidí a jeho výstavba měla stát 500 milionů korun.
Jediným velkým investorem v Krnově zatím je italská firmy IVG Colbachini, která koncem února zahájila výrobu průmyslových hadic. Obsadila deset z osmnácti hektarů v zóně a plánuje zvýšit počet zaměstnanců z nynějších sedmdesáti až na dvě stovky lidí. Do výroby investovala asi 320 milionů korun. Do zóny v Krnově zamířily také místní firmy Maso VaW, Elastex a Eko-Alu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down