29.11.2005 | 02:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Kuníně vyrobili o čtvrtinu více tzv. kelímkových výrobků

Mlékárna Kunín vyrobila od začátku roku do konce listopadu 125 milionů kusů smetan, jogurtů, dezertů a šlehaček a dalších mléčných výrobků balených do kelímků. Je to o čtvrtinu více než za celý rok 2004, kdy mlékárna vyrobila rekordních 100 milionů kusů takzvaných kelímkových výrobků. Informoval o tom generální ředitel společnosti Zbyněk Gebauer.

Loni výroba kelímkového sortimentu mlékárenské firmy meziročně vzrostla o sedm milionů kusů. Měsíční objem produkce kelímkových výrobků nyní podle Gebauera dosahuje k 11 milionům kusů. Loni byla průměrná měsíční výroba okolo osmi milionů až devíti milionů kusů. Podle Gebauera je růst produkce kelímkových výrobků součástí dlouhodobé strategie. "V průběhu roku jsme zvedli kapacitu na výrobu jogurtů, smetan, tvarohů a šlehaček, takže objemově jsme ani při růstu kelímků nesnížili další produkci, zejména mléka v krabicích. V tomto sortimentu jsme za dobu existence mlékárny už téměř na půlmiliardě kusů," dodal.
Obrat potravinářského podniku za tři čtvrtletí tohoto roku přesáhl 1,43 miliardy korun. Loni měl stejný ukazatel hodnotu 1,35 miliardy korun. Přidaná hodnota vzrostla od loňska o 14,3 procenta. Vývoz produkce meziročně vzrostl o osm procent na 144 milionů korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down