27.09.2011 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Lednici byla otevřena Akademická zahrada

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita dnes otevřela v areálu zahradnické fakulty v Lednici na Břeclavsku takzvanou Akademickou zahradu. Jde o dříve značně zanedbaný prostor o asi 5600 metrech čtverečních, který se změnil v záhony s květinami všech druhů, keříky a rostlinami, s nimiž se lze setkat v parcích a při údržbě veřejné zeleně, řekla mluvčí univerzity Kateřina Brettschneiderová.

Vytvoření zahrady si vyžádalo deset milionů korun. Její vybudování trvalo více než rok. Poslouží k výzkumu, výuce, okrase i reprezentaci. Bude veřejně přístupná. Lidé ji využijí k oddechu. Poslouží také jako předloha pro všechny, kteří se zabývají úpravou krajiny, budují parky nebo zahrady.  Mendelova univerzita sice sídlí v Brně, v Lednici ale má odloučené pracoviště, které se věnuje zahradnickým oborům. Toto zařízení navazuje na dlouhou tradici zahradnických a parkových úprav na Břeclavsku, jejichž výsledkem je Lednicko-valtický areál zapsaný od roku 1997 na seznamu světového dědictví UNESCO.
Akademická zahrada vznikla v sousedství fakultních budov. Studenti si prací v ní budou vykonávat povinnou praxi. "Dosud pomáhali v lednickém zámeckém zahradnictví. Tam ale nebyli schopni přijmout na praxi všechny naše studenti," dodala mluvčí.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down