25.04.2019 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Lednici otevřou nové vinařské centrum

Nové Vinařské centrum postavené z místního "mušličkového" vápence otevírá vinařství Annovino z Lednice na Břeclavsku. Kromě netradičního stavebního materiálu v něm návštěvníci najdou i sbírku zkamenělin a nábytku vyrobeného ze sudů od vína. Centrum bude sloužit jako vinotéka, degustační místnost i výchozí bod exkurzí do vinařství. Informoval o tom na setkání s novináři spolumajitel vinařství Jindřich Sobota.

Podle Soboty část materiálu na výstavbu centra získali přímo sběrem z vinohradů. "Kus vinohradů se tak prolnul do prostředí, kde lze víno konzumovat," upřesnil marketingový ředitel vinařství Petr Krejčík. Na některých kamenech na plášti budovy jsou patrné stopy zkamenělin. Otevření pro veřejnost by měl doprovodit zápis do české knihy rekordů. Majitelé vinařství věří, že vytvořili největší soubor unikátního nábytku vyrobeného z rozebraných sudů od vína. "Jde o šest nebo sedm desítek kusů, které vyrobili místní truhláři. Převážně to jsou praktické kusy jako degustační stoly, pulty, lavice nebo židle. Sud tak po své přeměně dál slouží ke zpříjemnění chvilek u vína," dodal Krejčík. V novém Vinařském centru bude k vidění expozice zkamenělých živočichů, která vznikla ve spolupráci s regionálním Muzeem Mikulov. V průběhu roku u centra vznikne i odpočinková zahrada se zkamenělinami a dětským koutkem. Růst v ní bude mimo jiné i 100 odrůd révy vinné, které se pěstují na Moravě.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 26MB (5.2% of 500MB)