06.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V lesích na Jesenicku kvůli silnému větru popadaly tisíce stromů

Několik tisíc stromů popadalo o víkendu kvůli vichřici v lesích v okolí Rejvízu na Jesenicku, kde popadené stromy na mnoha místech zablokovaly i silnice. Lesníci spolu s hasiči následky vichřice stále odstraňují, lidé by se proto měli oblasti zatím vyhýbat. Nejhorší situace je v lesnickém úseku Bradlo v polesí Rejvíz. Řekl to Libor Petřík z Arcibiskupských lesů a statků Olomouc, která v tamních lesích hospodaří.

"Chtěli bychom upozornit řidiče i návštěvníky lesa, aby zvážili cestu na Rejvíz, protože zde momentálně bojujeme s následky silného větru. Lidem hrozí nebezpečí nejen na silnicích, ale především v lesích. Průběžně odklízíme popadané stromy a mapujeme riziková místa v lese, kde hrozí pád kmene či větví," uvedl  Petřík.

Společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc od roku 2013 hospodaří v lesích ve vlastnictví Arcibiskupství olomouckého a dalších spřízněných církevních institucí. Pečuje o lesy s výměrou více než 42 tisíc hektarů.

Menší nebezpečí po vichřici hrozí i v dalších lesích ve správě Arcibiskupských lesů a statků Olomouc. Větrná smršť se přehnala například polesím Vápenná nedaleko Javorníku na Jesenicku, kde lesníci mapují škody.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down