17.06.2004 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Libereckém kraji se mohou výrobci zúčastnit soutěže k propagaci svého produktu

Zejména na podporu menších zemědělských výroben byla vyhlášena soutěž o Výrobek Libereckého kraje. Do ní se mohou do konce června přihlásit producenti jen se sídlem na území Libereckého kraje, pokud chtějí představit kvalitní potravinářský nebo zemědělský výrobek, uvedl krajský radní pro zemědělství Radim Zika.

Zemědělci propagaci vítají, ale nevěří, že by jim ocenění pomohlo zvýšit prodej výrobků. Většina lidí podle Jiřího Teplého z liberecké agrární komory nakupuje potraviny podle ceny a na původ či ocenění příliš nehledí. Hodně se také nakupuje ve velkých řetězcích a tam se menší producenti jen těžko dostávají.
Soutěž vítají jako dobrou příležitost k propagaci někteří výrobci piva v Libereckém kraji. Ředitel Pivovaru Hols Vratislavice Petr Hostaš potvrdil, že přihlásí jejich polotmavé pivo ESO. Do soutěže se hodlá přihlásit i konkurenční Pivovar Svijany. Jak řekl jeho ředitel František Horák, zatím se nerozhodli, které pivo do soutěže pošlou.
Naopak soutěže se nezúčastní výrobce biopotravin Josef Šourek z Farmy Filoun v Plavech na Jablonecku. Podle něj o jejich výrobky z farmy – mléko, tvaroh, sýry a podmáslí ze zhruba 600 litrů mléka denně – je takový zájem, že propagaci nepotřebují, protože už dnes nedokážou uspokojit poptávku.
Podle Ziky kraj stanovil pro hodnocení přesná pravidla. Rozhodovat bude původ výrobku, celkový vzhled, ale třeba i vliv na zdraví zákazníka. Bližší informace jsou na internetových stránkách www.kraj-lbc.cz/zivotniprostredi. Vítěz soutěže bude vyhlášen v rámci Krajských dožínkových slavností, které se uskuteční 4. září v Liberci.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down