V Libereckém kraji uspěl malinový dort

V šesté soutěži o výrobek roku v Libereckém kraji nejlépe uspěl malinový dort z Jizerských pekáren v České Lípě. Tyto pekárny získaly také ocenění za semínkový chlebík v kategorii biopotravin a koláč s makovošvestkovou náplní. Do výběru se dostalo 32 výrobků a hodnotilo se v jedenácti kategoriích. Uvedla to mluvčí krajského úřadu Květa Šírová.

Hlavním cílem soutěže je upozornit na kvalitní výrobky zemědělských a potravinářských firem z regionu a propagovat je i za hranicemi kraje. Vítězové mají právo používat po dobu dvou let na oceněném výrobku značku Výrobek Libereckého kraje. Dále obdrží 20 000 korun a absolutní vítěz s nejvyšším počtem bodů 40 000 Kč.
Účastníkem soutěže je také Mlékárna Příšovice Plastcom, letos získala ocenění v kategorii mléko a mléčné výrobky pro svůj Příšovický sýr se šunkou. Jatky Lomnice získaly ocenění pro salám Lomničánek, stejné označení ponese také Tompeliho tvaroh tučný z železnobrodské farmy Tompeli nebo životabudič a také medovina s propolisem od jablonecké firmy Kitl. Oceněním se může pochlubit i Skalák z Pivovaru Rohozec, smetanový likér Skol od Style Bohemia a vinný mošt z Moštovny Lažany. Ocenění firmy převezmou na krajských dožínkách 5. září v Doksech na Českolipsku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *