V Litoměřicích začala výstava Tržnice Zahrady Čech

V Litoměřicích dnes začala prodejní výstava Tržnice Zahrady Čech. Své zboží nabízí 318 vystavovatelů, což je o dvacet procent více než loni. Vyjít vstříc chtějí pěstitelé majitelům malých zahrad, nabízejí sloupovité jabloně a ovocné stromky nízkého vzrůstu. Nechybí populární medvědí česnek.

Zatímco v minulosti byly hitem beztrnné ostružiny či kanadské borůvky, letos lze u stánků nejčastěji vidět sloupovité jabloně. Nezaberou tolik místa a plodí velice rychle, řekla pracovnice Zahradnictví Petera. Nenáročné na prostor jsou také slivoně, které dorůstají výšky pouhé dva metry, či zvláštní odrůdy meruněk.

Výhodně mohou zahrádkáři na výstavišti, které je otevřeno do neděle, nakoupit cibulky květin, semena, ale i zahradní nábytek. Populární medvědí česnek seženou zájemci za 40 i za 90 korun.

Provozovatelé výstaviště letos upravili prodejní plochy a soustředili do jednotlivých pavilonů zboží se stejným zaměřením. Pavilon B tak patří sadbě, v pavilonu G najdou lidé odbornou pomoc a radu, pavilon T obsadili chovatelé drobných zvířat. Je to zpestření, které se loni osvědčilo, letos si mohou lidé zvířectvo i koupit, řekla manažerka společnosti Zahrada Čech Michaela Mokrá.
Vedle stromků, zahradního nářadí, sekaček, hnojiv a postřiků jsou stánky s občerstvením, ale i oblečením. Vystavovatelé obsadili 2100 metrů čtverečních venkovní plochy a 1292 metrů čtverečních uvnitř pavilonů.
Loni jarní prodejní výstavu v Litoměřicích navštívilo 34 000 lidí. Mokrá poznamenala, že by rádi tuto hranici překročili, ale bude hodně záležet na počasí a také na tom, jak si lidé poradí s dopravní situací.

Vstupné se proti loňsku nezměnilo, dospělí na místě zaplatí 70 korun. Trpělivostí se musí návštěvníci obrnit při cestě na výstaviště. Kvůli zavřenému Tyršovu mostu v Litoměřicích projíždí veškerá doprava centrem města a tvoří se kolony. Dojet včas dnes málem nestihli ani někteří prodejci.
Tržnice Zahrady Čech je první letošní výstavou na litoměřickém výstavišti. Celkem bude akcí dvanáct. Firma, která má letos výstaviště v nájmu třetím rokem, plánuje do podzimní Zahrady Čech zprovoznit nový montovaný pavilon, upravit prostor před fontánou a začít s úpravou fasády pavilonu A. Letošní investice jsou v řádu sedmi až osmi milionů korun a budou pro návštěvníky viditelné. V předchozích letech se investovalo zhruba patnáct milionů korun do zázemí a zařízení, které vidět není," uvedl jednatel společnosti Petr Skřivánek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down