V Litoměřicích začíná tradiční zahrádkářský veletrh Zahrada Čech

V Litoměřicích začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní výstavu pro zahrádkáře, zahradníky a kutily na severu Čech ročně navštíví až 80 000 lidí. Největší zájem mezi návštěvníky je jako obvykle o česnek, který se prodává od 120 korun za kilogram.

Výstaviště je otevřeno návštěvníkům do soboty 21. září. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin. Někteří nedočkavci dnes stáli před vstupem už od 8.30. Lidé mají výběr z širokého sortimentu. Vystavuje tu na 500 stánkařů. Nejčastěji prodávají sazenice, stromky, ale také potřeby pro domácí mazlíčky nebo domácí sýry a klobásy.
Hosté při slavnostním zahájení zrekapitulovali letošní úrodu. Kvůli několika letům sucha se zemědělství nedaří. Letos byla úroda vyšší. "Letošní rok byl rokem průměrným, ve srovnání s deseti lety to byl průměr, bylo to o půl procenta víc než průměr. Výsledky u obilovin, co se týká posledních pěti let, tak je to pokles asi o 4,9 procenta, a hlavně oproti minulému roku jsme sklidili asi o 8,5 procenta více úrody," řekl prezident agrární komory Zdeněk Jandejsek. Chybět nebude ani soutěž v kategoriích Největší výpěstek, Nejzajímavější kuriozita a Křišťálové jablko. Lidé mohou navštívit po celou dobu výstavy zahrádkářskou expozici v pavilonu G věnovanou bylinkám.
Výstaviště Zahrada Čech je výstavní areál o celkové rozloze přibližně 6,5 hektaru. Je ve východní části Litoměřic v Českolipské ulici. První výstava se zde konala v roce 1969. Provozovatelem výstaviště je Zahrada Čech, kterou vlastní z poloviny město Litoměřice.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down