07.08.2007 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Makru Hradec Králové prodávali plesnivé párky

V obchodě Makro v Hradci Králové prodávali plesnivé párky. V neděli je tam v regálu objevil jeden ze zákazníků. Párky měly datum spotřeby do 19. srpna. Případem se zabývá Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Závadný výrobek značky MQ bankety pocházel podle dnešního sdělení společnosti Makro z produkce firmy Beskydské uzeniny. Makro podle své mluvčí Markéty Světlíkové všechny šarže tohoto výrobku, včetně dalších deseti produktů Beskydských uzenin, stáhlo z prodeje v celé své obchodní síti.
U závadného výrobku byl podle Světlíkové poškozený obal. "Nelze však zjistit, ve které fázi k jeho poškození došlo, zda již při výrobě, v průběhu distribuce, či zda byl výrobek poškozen jiným zákazníkem v prodejně," uvedla mluvčí. Zboží podle ní bylo při skladování správně chlazeno. Makro také z výrobků Beskydských uzenin odebralo vzorky a odeslalo je na testy a s firmou připravuje posílení kontroly.
Inspektoři královéhradecké Státní zemědělské a potravinářské inspekce v pondělí obchod navštívili a nyní zpracovávají poznatky získané na místě. "Stížnost je v šetření a musí projít řízením, které je v takových případech pevně dané," řekl mluvčí inspekce Ivo Klemeš. Podle tvrzení Makra následná kontrola SZPI v prodejně shledala vše v souladu s předpisy.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down