30.03.2017 | 01:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Milovicích se narodila první jarní hříbata, celkem je jich letos pět

Divokým koním v bývalém vojenském prostoru Milovice se v minulých dnech narodila první jarní hříbata. Jedno přišlo na svět na menší pastvině u Milovic a další na větší u Benátek nad Jizerou. Uvedl to ředitel ochranářské organizace Česká krajina Dalibor Dostál.

Nejde zdaleka o první přírůstky v rezervaci v letošním roce, v rezervaci se už narodilo pět mláďat, upřesnil Dostál. Všem třem hříbatům, která se narodila ještě během zimy, se daří velmi dobře. Pomohlo jim i to, že již nemusela čelit dvacetistupňovým mrazům, které v oblasti panovaly krátce předtím, než přišla na svět, poznamenal Karel Bendl, ředitel společnosti Správa městských lesů Benátky nad Jizerou, která zajišťuje chovatelský dohled nad zvířaty. Letošní hříbata si podle něj vytvořila těsné vazby se staršími mláďaty, která se v rezervaci narodila vloni. Dodal, že mláďata přibývají, a proto je potřeba co nejdříve rozšířit především menší pastvinu u Milovic. Podle Dostála ale další rozšíření brzdí spory kraje s bývalým nájemcem.

Divocí koně byli vypuštěni na čtyřicetihektarovou pastvinu u Milovic v lednu 2015. V říjnu téhož roku k nim přibylo stádo zpětně šlechtěných praturů. Koncem roku 2015 se rezervace rozšířila o stodvacetihektarovou pastvinu nedaleko Benátek. Celá rezervace velkých kopytníků má tak v současnosti přibližně 160 hektarů. Na této ploše žije 30 dospělých divokých koní a 20 hříbat, osm dospělých zubrů a jedno zubří mládě a šest dospělých praturů a pět pratuřích mláďat.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down