18.05.2009 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V neděli začne výstava Natura Viva

Rekordních 200 vystavovatelů z Česka i zahraničí se představí od 24. do 30. května v Lysé nad Labem na výstavě Natura Viva 2009. Jde o jedinou odbornou výstavu v České republice, na níž se prezentují takřka všechny firmy podnikající v oborech myslivost, rybářství, včelařství a zahrádkářství, sdělil za pořadatele Jan Řehounek.

Letošní již 15. ročník výstavy bud rozšířen o národní přehlídku trofejí. Ke zhlédnutí bude přes 1200 trofejí spárkaté, černé a pernaté zvěře i menší expozice trofejí exotických zvířat. Součástí programu budou koncerty a soutěže, odborné přednášky a semináře. Jde například o exhibiční česko-slovenskou soutěž ve vábení jelenů. Česká republika, která je zakladatelem mistrovství Evropy v této disciplíně, patří spolu se Slovenskem v evropské špičce. Každý ze států bude reprezentovat pět nejlepších vábičů a tři porotci. Každý ze soutěžících předvede pět hlasů, a to hlas mladého jelena, starého jelena, jelena stojícího u laní, výzvu mladšího jelena ke staršímu a vítězný ryk. Diváci uslyší nejlepší evropské jelenáře, protože mezi soutěžícími bude šest mistrů Evropy.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down