05.10.2023 | 08:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Olomouci začíná podzimní Flora

V Olomouci dnes začíná podzimní mezinárodní výstava Flora-Hortikomplex, která připomene společné kořeny České republiky a Slovenska. Součástí výstavy budou zahradnické trhy s více než 120 prodejci, festival gastronomie a nápojů Olima i mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela, která připomene společné kořeny České republiky a Slovenska.

Součástí výstavy budou zahradnické trhy s více než 120 prodejci, festival gastronomie a nápojů Olima i mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela. Podzimní etapu výstavy Flora Olomouc-Hortikomplex, která potrvá do neděle, každoročně navštíví zhruba 20 000 lidí.

Hlavní expozice

V hlavní expozici instalované v pavilonu A je k vidění mapa Československa vytvořená pomocí stromů, keřů, květin a travin. Mapa má několik výškových úrovní, které symbolizují horstva. Nad mapou visí čtyři takzvané lustry hojnosti s ovocem a zeleninou od českých a slovenských pěstitelů. Součástí hlavní expozice je tak téměř 30 tun tuzemské zeleniny a ovoce, 4500 řezaných i hrnkových květin a pět desítek stromů.

Souběžný festival gastronomie a nápojů Olima 2023 zahrnuje soutěž kuchařů a cukrářů Gastro Olomouc Olima Cup či mezinárodní Grand Prix ovocných destilátů Flora košt.

Rozvetlé památky

V souvislosti s podzimní výstavou Flora Olomouc uspořádá výstaviště ve spolupráci s předními českými floristy od 5. do 15. října akci Rozkvetlé památky. Týmy floristů své umění letos předvedou v trojici olomouckých kostelů, a to v barokním chrámu sv. Michala, gotickém kostele sv. Mořice a v Husově sboru postaveném v neoklasicistickém slohu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down