Kombajny vyjely v posledních dnech do prvních polí s ozimým ječmenem v Olomouckém kraji. Letošní úrodu tu zemědělci očekávají zhruba o devět až deset procent nižší než loni. Důvodem je zejména dlouhá zima. Přesto žačaly žně (kromě polí postižených letošními záplavami) v přibližně stejnou dobu jako v uplynulých letech. Nižší by měly být i letošní výnosy. Letos se také v kraji snnížily plochy oseté obilím, a to z loňských 110 773 hektarů na 107 378 hektarů.