15.02.2001 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V opařeních proti šílenství krav vede Slovinsko

Z členských zemí přijalo proti BSE nejpřísnější opatření Slovinsko, jehož kroky jsou podle ministra Fencla zcela nadstandardní a srovnatelné s těmi, které Unie uplatňuje v zemích s výskytem BSE. Úroveň opatření přijatých v souvislosti s touto chorobou v ostatních členských zemí je však různá.

Přesto ale žádná z členských zemí neudělala při výrobě masokostní moučky podobnou chybu jako Velká Británie, odkud se nákaza BSE do Evropy rozšířila, a již minimálně osm až devět let v rámci CEFTA vyrábí tento produkt z hlediska BSE bezpečně. Zástupci členských států se také dohodli že se budou jednou za dva měsíce setkávat k posouzení a vyhodnocení situace kolem nemoci šílených krav. Příští setkání proběhne v bulharské Sofii ve dnech 3. až 5. května.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down