V Pardubickém kraji byly loni vyšší výnosy cukrovky, nižší u krmných plodin

Pardubickém kraji byly vloni vyšší výnosy cukrovky, meziročně vzrostly o pět procent na 71,46 tuny z hektaru. Plocha, na které zemědělci plodinu pěstovali, se téměř nezměnila a činila 4186 hektarů. Výnosy brambor byly meziročně obdobné, poklesly výnosy kukuřice na krmení, pícnin a sena, vyplývá z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Brambor farmáři vloni sklidili 32,3 tuny z hektaru, což je ve srovnání s rokem 2021 o jedno procento více a nejvyšší hodnota v posledních pěti letech. O dvě procenta na 888 hektarů se rozšířila plocha polí, kde se brambory pěstovaly. Horší byly meziročně výsledky krmných plodin. U kukuřice se výnosy snížily o sedm procent, u pícnin na orné půdě o šest a u sena z trvalých travních porostů o 13 procent. Výsledky jsou ale lepší než v suchých letech 2018 a 2019.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down