V pivovaru Braník se přestane vařit pivo

Pražský pivovar Braník, který vaří pivo v budově chráněné jako kulturní památka, bude napřesrok v prvním čtvrtletí uzavřen. Přitom bude propuštěno asi osmdesát zaměstnanců. Jeho výroba se přemístí do smíchovského Staropramenu, kde technologie z Bráníka bude modernizována s investicí asi dvacet milionů eur. Informovaly o tom Pivovary Staropramen.

Podle výrobního a technického ředitele Pivovarů Staropramen Františka Šámala dosáhl pivovar Braník maximální kapacity a další modernizace provozu je vzhledem k jeho uzavřené poloze a skutečnosti, že jde o kulturní památku, vyloučena. Branický areál bude podle mluvčí Pivovarů Staropramen Michaely Trýznové pravděpodobně prodán.
ve smíchovském Staropramenu byla zahájena výstavba hal pro moderní balicí linky a skladovací prostory a příprava pro technologii z Braníka. Branické pivo se bude ve Staropramenu vyrábět ve stejné kvalitě a podle stejných postupů, ujišťuje firma.
Pivovary Staropramen mají nyní v tuzemsku tři výrobní provozy, Staropramen, Braník a Ostravar; a také distribuční centrum v Radotíně. Pro zaměstnance propuštěné kvůli sloučení pražských výrob připravuje firma podpůrný program.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *