27.10.2006 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Polsku mají podezření na nemoc zvířat bluetongue

Podezření na nemoc bluetongue se objevilo už také v Polsku. Podle agenturních zpráv tuto nemoc potvrdila přítomnost protilátek na tuto chorobu u třech kusů dobytka ze Západo-Pomořanského vojvodství. Přesné výsledky testů by měly být známy v nejbližších dnech.

Podle mluvčí vojvodství Agnieszka Muchla není nemoc nakažlivá pro zvířata ani pro lidi. Nemocná zvířata pocházejí ze stád v Belgii a Nizozemsku, která měla 250 kusů. Právě v těchto zemích a na severu Německa se choroba poprvé letos v srpnu objevila.
Bluetongue, jinak nazývaná katarální horečka, popřípadě „modrý jazyk“ podle zmodrání jazyka, když zvířata hynou, je typická pro jižní teplejší oblasti například v Asii nebo v Africe. Nemoc postihuje především ovce, kozy a dobytek

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down