19.06.2018 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Polsku nečekaně odstoupil ministr zemědělství

Polský ministr zemědělství Krzysztof Jurgiel nečekaně podal demisi, kterou předseda vlády přijal. Oznámila to vládní mluvčí Joanna Kopcińská, podle které ministra k tomuto kroku vedly osobní důvody. Jurgiel byl členem vlády od příchodu konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) k moci po vyhraných volbách před třemi lety.

Opoziční tisk spekuluje, že Jurgiel ztratil přízeň šéfa PiS Jaroslawa Kaczyńského a byl nucen odstoupit, aby neuškodil straně při nadcházejících místních volbách. Na venkově by totiž straně PiS mohla uškodit ministrova nepopularita, pramenící z marného boje proti prasečímu moru. Ministrovi je ale i kladeno za vinu, že přispěl k poškození pověsti polských hřebčínů, že nedokázal vyjednat lepší unijní rozpočet pro zemědělce a že je zodpovědný za chaos v řízení zemědělských agentur, píše list Gazeta Wyborcza. Podle něj premiér Mateusz Morawiecki chtěl, aby Jurgiel vládu opustil už v lednu. Ministrova nástupce by měl oznámit ještě tento týden.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down