31.07.2006 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Polsku odškodní zemědělce postižené suchem

Polská vláda odškodní zemědělce postižené suchem. Podle předběžných plánů by měl každý ze zhruba 300 tisíc rolníků dostat nejméně tisíc zlotých, v přepočtu asi sedm tisíc korun. "Zatím počítáme škody a proto nemůžeme hovořit o přesných číslech," řekl dnes novinářům ministr zemědělství Andrzej Lepper.

Pokud se odhady potvrdí, bude vláda na odškodnění farmářů potřebovat 300 milionů zlotých (zhruba 2,1 miliardy korun). Polské ministerstvo zemědělství chce rolníkům proto přispět i na krmivo pro dobytek a uvažuje také o spolufinancování osiva, aby zabránilo růstu cen.
Podle odborníků může být letošní sklizeň v Polsku kvůli téměř dvouměsíčnímu suchu ve srovnání s loňskem nižší o 20 procent až 40 procent. To se může odrazit například na vzrůstu cen mouky, těstovin a masa, tvrdí ekonomové.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down