06.08.2004 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Prazdroji je nový ředitel lidských zdrojů pro ČR i Slovensko

Dosavadní manažer skupinového nákupu podniku Ivan Balogh se od pondělí stane novým ředitelem lidských zdrojů Plzeňského Prazdroje pro Čechy a Slovensko. Informoval o tom mluvčí největšího středoevropského pivovaru Alexej Bechtin.

Pětačtyřicetiletý Ivan Balogh pochází ze Slovenska, na přelomu 70. a 80. let vystudoval žurnalistiku na tehdejší Leningradské univerzitě. Pracoval jako redaktor v mezinárodní redakci ČTK v Bratislavě i v Praze. Od druhé poloviny 80. let žil ve Velké Británii. Postupně zastával řadu manažerských pozic v oblasti výroby, prodeje a strategického rozvoje ve společnostech Pizza Hut, Kalamazoo nebo Tetley. Díky svým jazykovým znalostem zaváděl provozovny Pizza Hut a Tetley v Maďarsku, Polsku nebo Rusku.
Ve druhé polovině 90. let, kdy získal titul MBA na Konzorciu evropských univerzit ve Varšavě, se věnoval managementu a rozvoji podnikání na úrovni celého středoevropského regionu – nejdříve pro Tetley, pak pro biotechnologickou společnost Monsanto. Koncem roku 2000 se stal ředitelem pro obchodní rozvoj ve slovenském Pivovaru Šariš. V roce 2001 se řídicí struktura Prazdroje a Pivovaru Šariš propojila a Balogh dostal za úkol změnit systém nákupu v obou společnostech. Od roku 2002 pak ve funkci manažera skupinového nákupu vytvořil fungující oddělení a provedl řadu změn, které přispěly k výrazné úspoře nákladů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down