05.11.2014 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V prodejně na Příbramsku odstraňovali datum spotřeby

V prodejně potravin Ilona Podzimková v Příbrami odhalila Státní zemědělská a potravinářská inspekce manipulaci s datem trvanlivosti na masných výrobcích. Údaje na obalu byly vyškrábané, přičemž se tak nemohlo stát běžnou manipulací. Uvedl to v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Manipulace s datem spotřeby je přitom velmi závažným prohřeškem proti potravinářskému právu, který potenciálně ohrožuje zdraví spotřebitelů. Inspektoři okamžitě nařídili dotčené výrobky stáhnout z prodeje a zahájili správní řízení o uložení pokuty, sdělil Kopřiva.
V prodejně na náměstí Hynka Kličky šlo o výrobky, jako je škvařené sádlo, několik druhů měkkých i tvrdých salámů či tlačenka.
Letos jde teprve o druhý takový případ, o němž inspekce informovala. Stejný prohřešek odhalila v polovině září v prodejně v Kaplici na Českokrumlovsku. V dřívějších letech k těmto praktikám přistupovali prodejci častěji, někdy etikety na balených salámech, masu a sýrech také přelepovali za aktuálnější. Důsledným kontrolním tlakem se podařilo toto nepoctivé a protiprávní jednání eliminovat, ale čas od času se stále vyskytuje, řekl Kopřiva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down