05.11.2018 | 07:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V prvním měsíci od spuštění nové Dešťovky podali lidé stovky žádostí

Za první měsíc od spuštění nových podmínek dotačního programu Dešťovka přijal Státní fond životního prostředí 805 žádostí v objemu 34,8 milionu korun. Informoval o tom Ondřej Charvát z tiskového oddělení ministerstva životního prostředí. Další stovky žádostí jsou v systému rozpracovány, nejvíce jich přichází ze Středočeského a z Jihomoravského kraje. Ministerstvo do programu přidalo sto milionů korun.

Od 1. října mohli o peníze na využívání dešťové vody v programu Dešťovka žádat i majitelé rekreačních zařízení, jako jsou chaty a chalupy, pokud doloží trvalý pobyt v těchto objektech.

Největší zájem je podle informací MŽP o nejjednodušší systém na zachytávání srážkové vody pro zálivku zahrady, jenž se s novou Dešťovkou rozšířil na domácnosti v celé zemi, nikoli pouze na ty v úředně stanovených oblastech, které trpí suchem. Tyto žádosti tvoří zhruba polovinu. Lidé mohou na zachytávání vody pro zalévání získat až 55 tisíc korun. Program dále přispívá na další dva systémy zaměřené na splachování srážkovou vodou či recyklaci odpadní vody z domácnosti. Lidé mohou získat až 105 tisíc korun.

Dotaci je možné nově uplatnit nejen na pořízení nových nádrží, ale i na úpravu například nepoužívané jímky, do níž lze srážkovou vodu zachytávat. Žadatelé, kteří chtějí systémy na záchyt vody instalovat do novostavby, budou mít nově na realizaci projektu dva roky. Žádost o dotaci s potřebnými dokumenty mohou podávat pouze elektronicky přes informační systém programu nebo prostřednictvím datové schránky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Komentáře k článku

  1. Pěkný den mám na vodu děštovou 1000l nádoby a pořídila bych si ještě nádoby větší jak mám zažádat o dotaci,jsem s Třebičska

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down