V registru využití půdy by mohlo být víc údajů, novelu schválila Poslanecká sněmovna

Sněmovna ve zrychleném režimu již v prvním čtení schválila novelu zákona o zemědělství z pera koaličních poslanců, která reaguje na výhrady Evropské komise ke Strategickému plánu společné zemědělské politiky v ČR. Vláda tento plán poslala do Bruselu začátkem letošního roku a připomínky dostala na konci dubna.

Zástupce předkladatelů Michal Kučera (TOP 09) řekl již dříve, že důvodem vzniku této novely vypořádání připomínek Bruselu a úprava právního rámce. Kdyby zákon nebyl schválen, nebylo by možné v příštím roce čerpat dotace, řekl. Strategický plán společné zemědělské politiky by měla Evropská komise schválit Česku do konce roku, aby mohla v příštím roce vyplácet přímé platby, stojí v důvodové zprávě. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) řekl, že jde o jediné možné řešení. Ministerstvo podle něj na návrhu spolupracovalo a podporuje jeho schválení ve zrychleném režimu. Předloha přichází například s tím, že v registru půdy, takzvaném systému LPIS, který informuje především o využití půdy, by mohly být i kontaktní údaje na zemědělce a zemědělské firmy. Mohly by v něm být také informace o druhu plodin, pokud je zemědělec uvede v žádosti o dotaci.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down