16.09.2004 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V rožnovském skanzenu předvedou staré odrůdy polních plodin i chov domácích zvířat

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se uskuteční konference na téma „Tradiční pěstování polních plodin a chov ovcí“. Týdenního setkání Mezinárodní asociace zemědělských muzeí v prostorách skanzenu, které začne 20. září, se zúčastní šedesát odborníků ze sedmnácti zemí světa, uvedl pracovník muzea Radoslav Vlk. Rožnovský skanzen zavede účastníky do svého areálu Valašské dědiny, kde pracovníci muzea předvedou tradiční zemědělství na Valašsku. Zájemci se podle Vlka seznámí například s pěstováním starých odrůd polních plodin, tradičním chovem téměř vyhynulého druhu ovcí – valašek.

Na konferenci zazní téměř čtyři desítky příspěvků o tom, co přineslo zemědělství 20. století a jaké jsou možnosti jeho prezentace v muzeích kamenného typu nebo v přírodě či skanzenech.
Rožnovský skanzen je podle Vlka muzeem jediným svého druhu v republice. Návštěvníků ukazuje nejen exponáty v historických objektech, ale i praktické ukázky všech činností, jež dříve patřily k životu. Skanzen vlastní také jednu z největších sbírek zemědělských strojů a nářadí.
Ve venkovních expozicích si bude možné prohlédnout také stádo koz a koní, skot a různé druhy domácí drůbeže. V okolí dřevěných chalup se pase i osel. Valašské muzeum v přírodě se skládá ze tří areálů: Dřevěného městečka, Valašské dědiny a Mlýnské doliny.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down