12.10.2006 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V rozpočtu zemědělské kapitoly našla Vicenová 400 milionů korun na dorovnání přímých plateb

Další finanční zdroje pro doplňkové platby k přímým platbám pro příští rok se podařilo zajistit ministryni zemědělství Mileně Vicenové. Díky úsporám v rozpočtu zemědělské kapitoly se prostředky na přímé platby posílí o 400 milionů korun. Ministryně také počítá s tím, že určitou část chybějících zdrojů pokryje Pozemkový fond ČR. O dalších možnostech, jak v příštím roce přímé platby dorovnat do maximální možné výše, to znamená do 70 procent úrovně v původních zemích Evropské unie, ministryně Vicenová stále jedná. Nesouhlasí proto s protesty, které avizovala uspořádat Agrární komora ČR. Informovala o tom mluvčí ministerstva zemědělství Táňa Králová.

V minulých dnech se podle mluvčí úřadu sešla ministryně nad rozpočtem s předsedou zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Jiřím Papežem. Na toto téma postupně hovořila také s představiteli Agrární komory ČR, Asociace soukromého zemědělství ČR a Zemědělského svazu ČR. V neděli v podvečerních hodinách se uskuteční schůzka k agrárnímu rozpočtu, které se zúčastní ministryně Milena Vicenová, předseda vlády Mirek Topolánek, prezident Agrární komory ČR Jan Veleba a předseda Asociace soukromého zemědělství ČR Stanislav Němec, sdělila Králová.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down