23.06.2005 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Rusku se chystá zákon pro sčítání zemědělské půdy a zvířat

Ruská vláda připravila zákon, podle něhož se má v příštím roce zjistit, kolik činí v zemi plocha zemědělské půdy, kolik lidí je členy zemědělských družstev, ale také kolik je krav, prasat či včel. Získaná čísla mají vládě pomoci přijímat správná rozhodnutí při přípravě a provádění státní zemědělské politiky, vysvětlil nutnost sčítání ministr zemědělství Alexej Gordějev. K dispozici si jsou nyní údaje ruského statistického úřadu, experti ale k jeho číslům nemají velkou důvěru.

Velkého přepočítání se mají účastnit majitelé zemědělských prostředků, jejich nájemci a uživatelé. Zjišťovat se bude rozloha polí, luk a ladem ležící půdy, ale i počet zemědělských strojů a infrastruktura statků. Vláda předpokládá, že sčítání se dotkne asi 25 tisíc velkých a středních zemědělských organizací, 8000 malých podniků a zhruba 264 000 farem. Projít bude potřeba také asi 16 milionů soukromých záhumenků, 14,6 milionu rodinných sadů a 4,7 milionu zahrad.
Předseda zemědělského výboru parlamentu Gennadij Gorbunov čeká, že náklady překročí miliardu rublů, což je 860 milionů Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down